פורסם ב-

נרטב הסמארטפון, נפל המכשיר הסלולרי למים?

אז למי זה לא קרה או עלול לקרות שהמכשיר הסלולרי היקר לנו נרטב, כעת אנחנו בפאניקה ובלחץ מנסים כל פתרון או ״תרופת סבתא״ שאולי עשויה להציל את המצב של המכשיר והמידע היקר שמאוחסן בזכרון שלו. (כמובן שתמיד מומלץ לדאוג לבצע גיבוי למידע החשוב לעיתים קרובות ודחופות ככל שניתן בכדי להימנע באובן נתונים מיותר ומתסכל – לחץ כאן לקריאה בנושא גיבוי מידע) כפי שציינו כבר בתחילת מאמר זה לאחר שהמכשיר הסלולרי שלנו נרטב אנחנו בפאניקה ובלחץ לא יודעים מה לעשות ואיך להציל את המצב ומה יעלה בגורלו של המכשיר.

אחת  ״תרופות הסבתא״ המוכרות והנפוצות שיש זה להכניס את המכשיר לקופסא עם אורז לבן לא עשוי כמובן, וזאת בשל כך שידוע שלאורז יש יכולות ספיגה של לחות. אך במקרה של מכשיר סלולרי שנרטב וחדרו מים לתוך גוף המכשיר אין ביכולותיו או בסגולותיו של האורז לנקות וילבש את המים אשר חדרו לתוך גוף המכשיר ומהווים סיכון רב לרכיבים חשמליים אשר יתקצרו ויהרסו בעת מגע עם נוזלים מוליכים לדוגמה מים או כל נוזל/משקה אחר מבוסס מים.

לאחר שמכשיר סלולרי או כל מכשיר אלקטרוני אחר נפגע מנוזלים מוליכים אשר חדרו לתוך גוף המכשיר לאזורים של רכיבי חשמל אשר נמצאים בסיכון לנזק רב ואף בלתי הפיך, דבר ראשון שיש לעשות זה לנסות לכבות המכשיר או לנתק את הסוללה באם זה מתאפשר באותו הדגם ( במרבית דגמי המכשירים הסלולרים החכמים החדישים אין באפשרות המשתמש לנתק את הסוללה) במקרים שאין באפשרות המשתמש לנתק את הסוללה כפי שצויין מומלץ לנסות לפחות לכבות אותו ולהביא אותו לטיפול ניקוי מים וקורוזיה אשר מתבצע אצלנו בריפון מעבדת סלולר ע״י טכנאיים מקצועיים עם ותק ונסיון רב בתחום טיפול ניקוי המים והקורוזיה מתבצע בעזרת חומרים מקצועיים יעודיים ומכונות טיפול מתקדמות וזאת בכדי להבטיח ללקוחותינו את הטיפול המקצועי והאמין ביותר בשוק.