פורסם ב-

נשבר המסך בסמאטפון?! מה עושים? איפה מטפלים? כל התשובות על כל השאלות בנושא שברי מסך

אחת התקלות הנפוצות ביותר בסמארטפונים הינה שברים במסך, אשר גורמים לעיתים לחוסר תצוגה או לכתמים ופסים במקום תצוגה תקינה.
שברים במסך עשויים לגרום גם למסך המגע / טאצ׳ לתפקד לא כראוי ואף לא לתפקד כלל.
אז מה אנחנו ממליצים לעשות במקרה שנשבר המסך?
אנחנו ממליצים להכניס את המכשיר לבדיקת מעבדה מקצועית, לצורך ביצוע בדיקה כללית למכשיר בכדי לוודא שלא נגרמו נזקים נוספים או תקלות נוספות.
הבדיקה תעיד על תקינותו של המכשיר פרט לתקלת המסך השבור לפני שמתקינים מסך חדש במכשיר שניזוק.
במקרה שהמכשיר נמצא בבדיקה תקין ולא נמצאו תקלות נוספות בד״כ כדאי לתקן את המסך השבור ולחזור להמשיך להנות מן המכשיר.
במקרה ונמצאו תקלות נוספות במכשיר יש להעריך את העלות הכוללת של התיקונים במכשיר ולעשות השוואה בין עלות התיקון הכוללת לבין עלות רכישת מכשיר חדש ואביזריו, בהשוואה יש לקחת בחשבון מספר דברים:
עלות התיקון הכוללת לעומת עלות של מכשיר חדש ואביזריו, יושנת המכשיר התקול / הניזוק, בדיקת גודל האחסון ועומס נתונים הנוכחי במכשיר התקול.

אצלנו בריפון מעבדת סלולר, מציעים בדיקה מקצועית ותיקון החלפת מסכים של מירב המותגים המובילים בשוק, כגון:
סמסונג, שיאומי, אפל, סוני, מוטורולה, הוואוי ועוד…
אנו מקפידים לעבוד עם מסכים מקוריים חדשים כאשר הם זמינים במלאי היבואנים וניתנים להשגה לדגם הדורש החלפת מסך תקול/ניזוק.
במקרים מסויימים שלא ניתן להשיג מסך מקורי חדש, אנו בריפון מעבדת סלולר נעשה את מירב המאמצים להשיג את המסך באיכות הגבוהה והטובה ביותר שזמין וניתן לרכוש באותה העת, כמובן שבמקרים שאין להשיג מסך מקורי חדש הדברים מתואמים אל מול הלקוח לצורך תיאום ציפיות מקצועי מלא בין הלקוח לבין המעבדה.
כמובן שישנם מקרים שלקוחות מעדיפים ומבקשים לתקן את מכשיר הסמארטפון שלהם עם מסך מחודש ולא חדש או עם מסך חליפי תואם מקור ולא מקורי זאת בד״כ בשל מחיר אטרקטיבי יותר, גם את לקוחות אלו אנו מכבדים ומשרתים בשמחה רבה אצלנו בריפון מעבדת סלולר ומציעים מגוון רחב של מסכים חליפים תואמי מקור ומסכים מקוריים מחודשים ולא חדשים למגוון רחב של מכשירים ממיטב המותגים המובילים בתחום.

נשמח לראותכם אצלנו במעבדה – ריפון מעבדת סלולר.

פורסם ב-

נרטב הסמארטפון, נפל המכשיר הסלולרי למים?

אז למי זה לא קרה או עלול לקרות שהמכשיר הסלולרי היקר לנו נרטב, כעת אנחנו בפאניקה ובלחץ מנסים כל פתרון או ״תרופת סבתא״ שאולי עשויה להציל את המצב של המכשיר והמידע היקר שמאוחסן בזכרון שלו. (כמובן שתמיד מומלץ לדאוג לבצע גיבוי למידע החשוב לעיתים קרובות ודחופות ככל שניתן בכדי להימנע באובן נתונים מיותר ומתסכל – לחץ כאן לקריאה בנושא גיבוי מידע) כפי שציינו כבר בתחילת מאמר זה לאחר שהמכשיר הסלולרי שלנו נרטב אנחנו בפאניקה ובלחץ לא יודעים מה לעשות ואיך להציל את המצב ומה יעלה בגורלו של המכשיר.

אחת  ״תרופות הסבתא״ המוכרות והנפוצות שיש זה להכניס את המכשיר לקופסא עם אורז לבן לא עשוי כמובן, וזאת בשל כך שידוע שלאורז יש יכולות ספיגה של לחות. אך במקרה של מכשיר סלולרי שנרטב וחדרו מים לתוך גוף המכשיר אין ביכולותיו או בסגולותיו של האורז לנקות וילבש את המים אשר חדרו לתוך גוף המכשיר ומהווים סיכון רב לרכיבים חשמליים אשר יתקצרו ויהרסו בעת מגע עם נוזלים מוליכים לדוגמה מים או כל נוזל/משקה אחר מבוסס מים.

לאחר שמכשיר סלולרי או כל מכשיר אלקטרוני אחר נפגע מנוזלים מוליכים אשר חדרו לתוך גוף המכשיר לאזורים של רכיבי חשמל אשר נמצאים בסיכון לנזק רב ואף בלתי הפיך, דבר ראשון שיש לעשות זה לנסות לכבות המכשיר או לנתק את הסוללה באם זה מתאפשר באותו הדגם ( במרבית דגמי המכשירים הסלולרים החכמים החדישים אין באפשרות המשתמש לנתק את הסוללה) במקרים שאין באפשרות המשתמש לנתק את הסוללה כפי שצויין מומלץ לנסות לפחות לכבות אותו ולהביא אותו לטיפול ניקוי מים וקורוזיה אשר מתבצע אצלנו בריפון מעבדת סלולר ע״י טכנאיים מקצועיים עם ותק ונסיון רב בתחום טיפול ניקוי המים והקורוזיה מתבצע בעזרת חומרים מקצועיים יעודיים ומכונות טיפול מתקדמות וזאת בכדי להבטיח ללקוחותינו את הטיפול המקצועי והאמין ביותר בשוק.