פורסם ב-

מעבדה לתיקון מחשבים ניידים

מעבדה לתיקון מחשבים ניידים

מעבדת מחשבים היא חלל המספק שירותי מחשב לקהילה מוגדרת. מעבדות מחשבים מסופקות בדרך כלל על ידי ספריות לציבור, על ידי מוסדות אקדמיים לסטודנטים הלומדים במוסד, או על ידי מוסדות אחרים לציבור או לאנשים הקשורים לאותו מוסד. בדרך כלל משתמשים חייבים לפעול לפי מדיניות משתמש מסוימת כדי לשמור על גישה למחשבים, כמו הקלדת ססמה ושם משתמש לפעמים יש גם מגבלות זמן , וזאת כדי לאפשר שימוש לאנשים אחרים במעבדה.

מעבדה לתיקון מחשבים ניידים לעומת זאת, היא כשמה: מוקדשת לתיקון מחשבים ניידים: כאשר מחשב מתקלקלזה הזמן לגשת למעבדה כזו. אך לפני שניגשים למעבדה לתיקון מחשבים ניידים, יש לבדוק קודם אם אפשר לעשות אתחול למחשב – לפעמים זה פותר את הבעיה. במידה ולא, יש לגשת למעבדה כזו.

בעיות שמעבדה לתיקון מחשבים ניידים פותרת

מעבדה טובה שכזו מתקנת את הבעיות הבאות: מסך מקולקל, שקע טעינה שלא עובד, רעש שבוקע מהמחשב הנייד, דיסק קשיח שהתקלקל, החלפת מקלדת ובמחשבים שזה רלבנטי להם, גם החלפת כונן.איך עושים זאת?

בעיקר בעזרת ציוד מקצועי כמו  זכוכית מגדלת, מברגים, פינצטות ואוסימולטור. כמו כן במעבדה לתיקון מחשבים ניידים מחזיקים גם ציוד שבודק את מתח המחשב, בעיות בשקע הטעינה ובדיקה האם מדובר בלוח האם (המוח של המחשב) שהתקלקל. רצוי כמובן שמעבדה כזו תשתמש בחלפים מקוריים של המחשב (למשל אם יש לכם מחשב של DELL יש להשתמש בחלפים שלהם, כי אז המחשב נשחק פחות וככה גם מאריך חיים). כשפונים למעבדה כזו חשוב לבקש גיבוי עבור המידע שנמצא על המחשב שלכם.

איך בוחרים מעבדה לתיקון מחשבים ניידים?

יש כל מיני פרמטרים לבחירת מעבדה כזו, אבל הרבה פעמים מדובר בקרבה למקום המגורים או העבודה ומקצועיות אנשי המקצוע שעובדים בה. ראשית יש לבדוק האם יש המלצות באינטרנט על המעבדה שאתם רוצים לפנות אליה? האם היא קרובה ונגישה לכם, כדי שתוכלו לקחת את המחשב שלכם מהתיקון בנוחות? האם במעבדה יש תעודת מקצוע של האנשים העובדים שם?האם המחירים שלה סבירים בעיניכם ואתם יכולים לעמוד בה? במידה וכן, גשו למעבדה לתיקון מחשבים ניידים שבחרתם. אנשי הצוות יגידו לכם מתי לאסוף את המחשב שלכם. יש לזכור שרק טיפול מיומן במחשב הנייד שלכם יבטיח מחשב אמין שיכול לתפקד כמו שצריך לחמש שנים הקרובות